Jak opisywać filmy w YouTube?

Masz już własny kanał na YouTube, regularnie wrzucasz nowe filmy, jednak liczba wyświetleń Twojego video wciąż utrzymuje się na niskim poziomie. Zastanów się czy na pewno dobrze zoptymalizowałeś swój kanał, tzn. czy dobrałeś właściwy tytuł, słowa kluczowe i co najważniejsze, czy przy Twoim filmie znajduje się wyczerpujący opis, dostarczający wszystkich informacji.

Jeżeli chcesz, aby każdy użytkownik wyświetlający video odwiedził Twoją stronę internetową, najlepiej ułatwić mu to zadanie i zacząć opis od podania aktywnych linków. Warto podać też kilka informacji o Twojej firmie, produktach i zasięgu działania. Pamiętaj, że w 25 pierwszych słowach opisu powinno znaleźć się jak najwięcej słów kluczowych.*

Treść w opisie powinna być unikatowa. Każde video coś wyróżnia. Nawet jeśli tworzysz serie video to poza standardowym opisem na temat całego cyklu, warto wpisać coś więcej. Pamiętaj, aby umieścić w nim odpowiednie słowa kluczowe, które poprawią wykrywalność Twoich materiałów. Możesz też wzbogacić go o linki do subskrypcji, podobnych filmów czy playlist. W razie potrzeby wymień autorów lub osoby, dzięki którym powstał film. Osoby, które nie znają dokładnie tytułu, albo skojarzonych z filmem słów kluczowych mogą próbować go znaleźć poprzez wpisanie w wyszukiwarkę nazwisk uczestników.

Podsumowując:

– opis filmu na YouTube może mieć 3000 znaków, postaraj się to jak najlepiej wykorzystać

– słowa kluczowe powinny pojawić się w opisie video minimum 5 razy

– na początku opisu warto dodać linki odsyłające na Twoją stronę internetową i portale społecznościowe.

Pamiętaj, że widzowie często podczas oglądania video przewijają stronę w celu przeczytania opisu i komentarzy. Zadbaj więc, aby jak najlepiej opisać film i zachęcić użytkownika do obejrzenia Twoich innych materiałów.

W sieci można znaleźć wiele przykładów dobrego pozycjonowania video na YouTube. Świetne opisy filmów tworzą vlogerzy, jak choćby Łukasz Jakóbiak*, który równie ciekawie prowadzi rozmowy z gośćmi, jak i opisuje filmy na swoim kanale.

*http://www.clickz.com/clickz/column/2351591/how-to-make-your-videos-rank-better-on-youtube

* https://www.youtube.com/user/20m2Lukasza

 

Facebook

Likebox Slider Pro for WordPress