Jak dobierać słowa kluczowe na YouTube?

Jedną z kluczowych kwestii dotyczących optymalizacji video na YouTube jest dobór odpowiednich słów kluczowych. Warto więc poświęcić czas i zastanowić się jakie frazy pasują do opisu Twojego filmu i dzięki temu zwiększyć prawdopodobieństwo znalezienia go przez użytkowników YouTube’a.

Standardowo przy każdym video powinno znaleźć się około 10-15 słów kluczowych. Nie warto jednak dobierać wszelkich możliwych fraz jakie tylko pasują do tematyki Twojego filmu. Co prawda pozwoli to na zwiększenie widoczności w wynikach wyszukiwania i pozyskania większej ilości ruchu z wyników organicznych. Jednak, czy rzeczywiście zależy Ci na wszystkich użytkownikach, którzy wyświetlili dane słowo kluczowe? Należy dokonać priorytetyzacji fraz z punktu widzenia określonego biznesu, tak aby pozyskać klientów, którzy rzeczywiście są zainteresowani Twoją branżą i jest duże prawdopodobieństwo, że skorzystają z Twoich usług.

Dobrym pomysłem jest zastanowienie się nad najczęściej używanymi słowami, jakich używasz, kiedy rozmawiasz ze znajomymi, pracownikami o swoim biznesie. Stwórz listę kilku fraz, od których będziesz zaczynał każdy opis, uwzględniając w nim nazwę firmy, region i branżę w jakiej działasz.

Kiedy już stworzysz listę najważniejszych słów kluczowych na YouTube, możesz sprawdzić, które z nich są najczęściej wpisywane w wyszukiwarce. Do tego celu świetnie sprawdza się Google AdWords Keyword Tool. Dzięki temu narzędziu, odkryjesz słowa, jakie wpisują Twoi klienci w procesie wyszukiwania. Słowa kluczowe powinny być jak najbardziej precyzyjne, a każdy film powinien zawierać w opisie kilka unikatowych fraz. Kiedy wybierzesz już najważniejsze tagi sprawdź jaki rezultat otrzymasz wpisując je w wyszukiwarkę. Dobór słów kluczowych na YouTube nie jest rzeczą prostą, ale umiejętnie przeprowadzony gwarantuje sukces w wynikach wyszukiwania danych treści przez użytkowników Internetu.

Facebook

Likebox Slider Pro for WordPress