Video content marketing w YouTube – jak uczynić go bardziej efektywnym.

Video content marketing coraz bardziej zyskuje na popularności. W obliczu nadmiaru powielanych informacji i reklam unikatowa treść staje się coraz bardziej cenna dla konsumentów. Inspirowanie, wzbudzanie emocji, opowiadanie ciekawych historii – tym powinno się charakteryzować dobre video.

Z badań przeprowadzonych w 2014 przez Points Group* wynika, że 76% firm planuje wdrożyć video do swojej kampanii marketingowej i jest to dla nich obecnie większym priorytetem niż promocja na Facebook’u czy Twitterze. O potędze video świadczy fakt, że miesięcznie YouTubem odwiedza ponad bilion indywidualnych użytkowników, którzy łącznie spędzają około 4 biliony godzin na oglądaniu filmów.

Jak uczynić video content marketing w YouTube bardziej efektywnym?

Stwórz content, którym ludzie będą się dzielić.

Śledź aktualne trendy w sieci, aby dostarczyć swoim widzom to, czego szukają. Jeśli Twoje video będzie oddziaływało na emocje, istnieje duże prawdopodobieństwo, że szybko znajdzie się na szczycie list wyszukiwania. Ludzie lubią dzielić się tym co ich porusza, lubią o tym rozmawiać, wykorzystaj więc siłę mediów społecznościowych.

Pozwól się zobaczyć.

Wyszukiwarka w YouTube działa podobnie jak Google, zadbaj więc o odpowiednią optymalizację swojego kanału. Video content marketing to tworzenie wartościowych treści za pomocą video. Staraj się więc robić je tak, aby było ponadczasowe, aby widzowie często mogli do niego wracać, a tematy w nim poruszane nie traciły na aktualności.

Grupa docelowa.

Twórz treści dostosowane do Twojej grupy docelowej. Dzięki analizom jakie oferuje YouTube możesz na bieżąco śledzić statystyki wyszukiwania filmów. Sprawdź, które z Twoich treści mają największą oglądalność. Zastanów się, co możesz zmodyfikować w kolejnych materiałach, aby stworzyć video, które najlepiej będzie odpowiadać na potrzeby Twoich odbiorców.

Autentyczność.

Konsumenci cenią sobie szczerość. Pokaż za co mogą cenić Twoją markę, opowiadaj im autentyczne historie, które ich dotyczą, pokaż swoje prawdziwe oblicze, nie tylko swoją markę. To sprawi, że video content marketing będzie bardziej efektywny, a Ty zyskasz przychylność klienta, który zechce dzielić się Waszą wspólną historią.

*http://www.pointsgroupllc.com/trends-in-online-video-in-2014-and-what-it-means-for-healthcare/

Facebook

Likebox Slider Pro for WordPress