Video w internecie – dlaczego warto?

Możesz zbudować piękną łódź, ale musisz też potrafić nią żeglować. Tak samo nie wystarczy zrobić dobrego video promującego markę. Wyznacznikiem sukcesu jest znajomość narzędzi, które posłużą do rozpowszechnienia przekazu w Internecie i ich odpowiednie zastosowanie.

Według badań w 2017 roku 90% treści umieszczonych w Internecie będzie miało format video. Średnio odwiedzający stronę zostaje na niej 2 minuty dłużej po obejrzeniu filmu opowiadającego historię firmy. Ludzie kochają emocje i w ich poszukiwaniu odwiedzają YouTube i inne popularne kanały, które im tych emocji dostarczą. Dlatego warto czekać na klienta tam, gdzie spędza on najwięcej czasu. Jeszcze lepiej jest czekać z gotowym przekazem, którym chętnie podzieli się ze znajomymi, skomentuje, udostępni, jednym słowem zareklamuje Twoją firmę w Internecie.

Konsument, na każdym etapie dokonywania zakupu, szuka w Internecie konkretnych informacji. Jeżeli dostarczysz mu je w ciekawy i odpowiedni sposób, znacząco zwiększysz swoje szanse na skierowanie jego uwagi właśnie na Twoją firmę. Wiedząc, że klient może mieć styczność z filmem promującym markę zaledwie przez 5 sekund, trzeba ten czas jak najlepiej wykorzystać. Emocje, gra słów, ciekawy obraz wzbudzi zainteresowanie i skłoni do poszukiwania informacji. A co Ty robisz w tym czasie? Czekasz na klienta z gotowymi rozwiązaniami w postaci video explainer’ów, dzięki którym coraz lepiej poznaje on Twój produkt. Dostarczanie odpowiednich treści video możesz konsekwentnie realizować podczas całego procesu dokonywania zakupu przez nabywcę.

Argumenty za przewagą video w promocji marki można mnożyć. Jest to świetne rozwiązanie w przypadku małych i średnich firm, dla których koszt produkcji reklamy telewizyjnej jest zbyt wysoki. Rosnące w siłę aplikacje mobilne do udostępniania i odtwarzania video pozwolą w jeszcze większym stopniu wykorzystać potencjał, jaki drzemie w przekazie audiowizualnym.

Znajomość narzędzi marketingowych i dotarcie z filmem do klienta w odpowiednim czasie
i miejscu, jest gwarancją powodzenia kampanii reklamowej. Nie wystarczy samo wrzucenie filmu na YouTube. Proces dystrybucji polega na jak najszerszym dotarciu do grupy docelowej przy jednoczesnej optymalizacji kosztów i wykorzystaniu wszelkich kanałów promocji jakie niesie za sobą Internet. Dlatego tak ważne jest, aby wiedzieć jak rozpowszechnić film i osiągnąć realny zysk.

Warto powierzyć tę pracę profesjonalistom, a samemu przeznaczyć ten czas na rozwój firmy, napędzany przez treści video. Skontaktuj się z nami i dowiedz się, jak video może pomóc w promocji Twojej marki!

 

Facebook

Likebox Slider Pro for WordPress